Zdrowie & Uroda


Podpowiadamy, jak dobrze żyć, jak zdrowo żyć.

Czy warto wybielać zęby?

Lśniący, biały uśmiech to marzenie większości z nas. Nie każdy został obdarzony przez naturę śnieżnobiałymi zębami, dlatego sporo osób poszukuje możliwości rozjaśnienia koloru swojego uzębienia.


Ile trwa leczenie kanałowe?

Jak człowieka boli ząb, to godzi się z dentystą i idzie na wizytę z nadzieją, że znajdzie u niego ulgę. I często tak się dzieje. Jednak czasami zdarza się taka sytuacja, iż leczenie jest poważniejsze. 


Ucz swoje dziecko dbania o zęby

Zęby są niezwykłym elementem ludzkiego ciała. Pomimo tego, iż uchodzą za najtwardszą jego część – której często nie może zniszczyć nawet ogień – tak naprawdę, są bardzo podatne na różnego rodzaju uszkodzenia i ubytki.


Jak dbać o swoje zęby?

Każdy człowiek wie jak ważne jest dbanie o zęby. Są one nam bardzo potrzebne choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy. Żeby mieć zdrowe zęby trzeba pamiętać o dwóch podstawowych zasadach. 


Witamina A na piękną cerę i zdrowe sokoli wzrok

Retinol, czyli witamina A jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Powszechnie wiadomo, że jest niezbędna dla zdrowia naszych oczu i skóry, ale to nie wszystko.


Żyć bez bólu

Jakie są fakty? Dbanie o zęby jest najtańszym sposobem na dobre samopoczucie. Strach jest rzeczą ludzką, ale nie należy bać się na zapas. A strach przed dentystą jest najbardziej nieracjonalną postawą. Czy można się go pozbyć? Z pewnością tak. Nie trzeba do tego nawet kończyć specjalnych kursów. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku. Rozsądku i doświadczenia. Pisząc o doświadczeniu mam na myśli wcześniejsze zdarzenia. Właściwie zachowane pozytywne emocje pozwalają zapanować nad strachem. I od razu strach zacznie się zmniejszać. Najważniejszy jest komfort. A przecież tak łatwo się pomylić. Stracić czujność lub źle ocenić symptomy. Zęby potrafią się popsuć w okamgnieniu. I może się okazać, że potrzebny będzie zabieg usunięcia. Jeśli tak się stanie i niezbędna będzie resekcja korzenia zęba po zabiegu trzeba koniecznie zachować wstrzemięźliwość. Miejsce po zabiegu może spuchnąć. Pod żadnym pozorem nie należy usuwać skrzepu. Chroni on bowiem miejsce usunięcia zęba i nie dopuszcza czynników zewnętrznych do zębodołu. Chłodząc operowane miejsce, przynosi się ulgę.Zobacz co jeszcze możesz przeczytać