CZY TYLKO PALENIE POWODUJE PRZEBARWIENIA?

Odkąd używałam iBright, nie myślę już o tym, żeby wybielać zęby u dentysty. Po prostu nie jest mi to potrzebne. Jeśli znowu nie będę zadowolona z ich koloru, pójdę po prostu na zdjęcie kamienia nazębnego i znowu użyję iBright. A nastąpi to prędzej czy później – nawet jeśli nie będę już palić. Niestety, żaden zabieg – czy zrobiony w domu przy użyciu dostępnych suplementów, czy zrobiony w gabinecie przez stomatologa nie jest raz na zawsze.

Co więcej! Od wielu rzeczy zależy ostateczny efekt takiego wybielania – też niezależnie od tego, czy robimy to w domu czy u profesjonalisty. Jedną z nich jest wyjściowy, „naturalny” kolor naszych zębów. Niezależnie od przebarwień kość może mieć wrodzony żółtawy kolor. Poza tym sporo zależy od wieku – im starsza osoba, tym wybielanie może (choć oczywiście nie musi) wymagać więcej wysiłku. Cóż, na cechy wrodzone i upływ czasu wpływu nie mamy. Są jednak rzeczy, które zależą tylko od nas, a mają ogromny wpływ na stan naszych zębów – zarówno ich kondycję, jak i kolor. Dzięki nim, zabiegów wybielających możemy potrzebować rzadziej lub mogą być one mniej intensywne. Co to takiego? Oczywiście nasz styl życia – nawyki żywieniowe, nałogi, standardy pielęgnacji.

Palenie papierosów to uzależnienie szkodliwe dla wielu aspektów naszego zdrowia – również dla stanu uzębienia. Przekonałam się o tym doskonale i nie zamierzam więcej po nie sięgać. Jednak to, co jemy i pijemy, także ma znaczenie. Herbaty, kawy, czerwone wino – to pierwsza przyczyna przebarwień. Owoce cytrusowe natomiast powodują erozję szkliwa i zwiększają przezierność zębów (oznacza to, ze żółta zębina jest po prostu przez nie widoczna). Dodając do tego niezbyt staranną pielęgnację – mycie zębów szybko i byle jak, nie używanie nici dentystycznej – otrzymujemy mieszankę, która jest zagrożeniem dla bieli naszych zębów.

Super, że mamy pomocników takich jak iBright, ale mimo wszystko dobrze jest mieć świadomość jak możemy wspomóc jego działanie.

3 myśli na temat “CZY TYLKO PALENIE POWODUJE PRZEBARWIENIA?

  1. Na pewno. IBright po prostu dziala. Rozgłosiłam to wśród znajomych i wszyscy dziękują! Nie ma za co ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *